online katalóg kníh  |  kontakty  |  otváracie hodiny  |  mapa stránok  |    
 
 
 

Seminár akademických knižníc

1. decembra 2022 sme zorganizovali seminár slovenských akademických knižníc v Centre vedecko-technických informácií (CVTI) v Bratislave. Seminár mal bohatý program a aj účasť. Témou boli Inovácie v službách knižníc vysokých škôl. Metodici pre akademické knižnice PhDr. Ľudmila Hrdináková, PhD. a PhDr. Jakub Fázik, PhD. a tiež Mgr. Jakub Zábojník z Katedry knižničnej a informačnej vedy (KKIV) FiF UK v Bratislave oboznámili účastníkov so zaujímavými službami akademických knižníc v zahraničí. Mgr. Katarína Buzová, PhD. z KKIV hovorila o Kano modeli ako prioritizačnej metóde v službách a produktoch knižníc, Ing. Miriam Ondrišová, PhD. z rovnakej katedry o podpore dátovej gramotnosti v akademických knižniciach. Pavol Krajčík a Mgr. Jitka Dobbersteinová predstavili novinky v službách CVTI ako inšpiráciu pre akademické knižnice. Zlatým klincom programu bola prednáška Mgr. et Mgr. Stanislava Hasila z Ústrednej knižnice Filozofickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne o informačných službách na podporu vedy (viď fotografie).

 

 


 

Dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o., a v súlade s § 44 zákona č. 18/2018 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679, nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.
Viac informácií si môžete prečítať tu: www.eurotrading.sk/zo


© 2007 Slovenská pedagogická knižnica, Hálova 6, 851 01 Bratislava 5. SpracovanĂ© v redakÄŤnom systĂ©me SwiftSite spoloÄŤnosti ELET systems.