online katalóg kníh  |  kontakty  |  otváracie hodiny  |  mapa stránok  |    
 
 
 

Skenovanie

Samoobslužný skener

Našim používateľom ponúkame službu skenovania na výkonnom skeneri Konica - Minolta PS5000C. Nakoľko časť knižničného fondu je určená len na prezenčné štúdium, teda v priestoroch knižnice (sú medzi nimi aj najžiadanejšie tituly kníh a všetky naše časopisy), táto služba by mala pomôcť najmä tým, ktorí daný dokument (resp. časť z neho) potrebujú okamžite k štúdiu a nie je momentálne dostupný iný exemplár ako prezenčný.
Skener umožňuje pracovať s rozmermi až do 297 x 432 mm, s rozlíšením nastaviteľným od 200 do 600 dpi. Automaticky upravuje vnútorné zakrivenie strán pri skenovaní napr. roztvorenej knihy. Je možné nastaviť skenovanie od plnofarebného, cez odtiene šedej až po čierno-biele (pre úsporu miesta na záznamovom médiu), v najrôznejších formátoch (jpg, tiff, bmp...)
Naša knižnica ponúka možnosť uloženia si zoskenovaných súborov na CD, diskety (u nás zakúpené), alebo aj na vlastný USB kľúč. Je možné si poslať súbory aj elektronickou poštou do svojej e-mailovej schránky, pokiaľ jej to kapacita dovoľuje. Veríme, že každý, kto si nebude môcť vypožičať práve hľadanú knihu, odíde aspoň sčasti uspokojený.

 
 
Užitočné
 
Vytlačiť stránku
Poslať stránku
 
 
Zaujímavé odkazy
 

 

nivam

   Univerzitna kniznica

 Štátny pedagogický ústav

 

Do knižnice

 

   

       IEDU
          Sanet

            UK SAV 

Publikacie SGI

Kniznica Petrzalka

        

SPK na Facebooku:

 
Chýba mi vo fonde
 
* povinné
 
 
 
Anketa
 
Siahli ste po knihe počas pandémie častejšie ako inokedy?
Áno
25,9%
Nie
24,0%
Rovnako
25,9%
Neviem
24,2%
Hlasovalo: 14190
(predchádzajúce ankety)
 

Dohľad nad spracovaním osobných údajov v našej spoločnosti zabezpečuje firma EuroTRADING s.r.o., a v súlade s § 44 zákona č. 18/2018 Z.z. a článkom č.37 NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) 2016/679, nám poskytuje zodpovednú osobu, ktorú môžete kontaktovať na adrese zo@eurotrading.sk.
Viac informácií si môžete prečítať tu: www.eurotrading.sk/zo


© 2007 Slovenská pedagogická knižnica, Hálova 6, 851 01 Bratislava 5. 404 Not Found

Not Found

The requested URL was not found on this server.